Косметологія

Базова косметологія.
Програма курсу.

Введення в медичну косметологію. Кабінет косметолога, робоче місце косметолога. Обладнання та інтер’єр.
Ведення медичної документації в косметичному кабінеті. Нормативно-правова база при відкритті косметичного кабінету.
Правила і техніка здійснюваних косметологічних процедур.
Санітарно-гігієнічні норми. Асептика та антисептика.

Морфологія шкіри та функції. Додатки шкіри.Типи шкіри.
Доглядові процедури для клієнтів з різними типами шкіри. Фототипи шкіри за шкалою Т. Фіцпатрика. Поняття гідроліпідної мантії, натурального зволожуючого фактору.

Основи дерматокосметології.
Захворювання шкіри, які найчастіше зустрічаються в косметологічній практиці: келоїдні рубці, вугрі вульгарні, вугрі рожеві (розацеа), кулеподібні вугрі, постакне, себорея. Етіологія, патогенез, клінічна картина, лікування.
Причини виникнення та шляхи їх косметичної корекції.
Особливості домашнього та косметологічного догляду.

Введення в апаратну косметологію. Класичні та сучасні методи в естетиці обличчя. Покази та протипокази, протоколи процедур, після процедурний догляд.
Практичне відпрацювання навичок: гальваніка, д’арсонваль, вакуумний масаж, УЗ- фонофорез, мікродермобразія, коогулятор та ін..

Чистка обличчя мануальна, ультразвукова, комбінована.
Покази та протипокази до проведення процедури.
Протокол проведення процедури. Чистки.

Пігментація шкіри. Причини виникнення пігментації та як із ними боротися. Відбілювання шкіри. Основні характеристики препаратів, які використовуються для відбілюючого догляду, механізми їх дії.
Складання індивідуальних програм корекції порушення пігментації. Профілактика появи гіперпігментація новоутворення шкіри, їх діагностика.

Естетичні недоліки шкіри: порушення пігментації, еритроцитоз, купероз, набряклість шкіри повік, темні кола під очима, жирові грижі нижніх повік, гравітаційний птоз, стриї, рубці, зморшки.
Причини їх виникнення та шляхи їх поетапної косметичної корекції. Доглядові процедури.

Пілінги. Класифікація пілінгів. Покази та протипокази до проведення різних видів пілінгів. Складання індивідуальних програм. Передпілінгова підготовка та постпілінговий догляд. Пілінги.

Старіння шкіри. Види старіння. Поняття фото- і хроностаріння. Причини старіння, його прояви. Індивідуальний догляд за кожним типом старінням.

Класичний масаж обличчя.

Введення в трихологію. Будова та фізіологія волосся. Салонний та домашній догляд за нормальним та ушкодженим волоссям. Практичне відпрацювання (робота з трихоскопом).

Корекція та фарбування брів.

Салонний та домашній догляд за різними типами шкіри. Космецевтичні препарати. Протоколи проведення косметичних процедур. Огляд провідних професійних косметологічних ліній, які представлені на ринку України.

Роль ін’єкційної медицини в косметології.
Характеристика ринку ін’єкційних продуктів. Класифікація ін’єкційних процедур та особливості їх застосування у практиці косметолога.

Ціновоутворення косметологічних процедур. Етика роботи з клієнтом. Психологічні аспекти роботи з клієнтом, Теорія конфлікту.

Майстер-класи та семінари професійних торгових марок.

Іспит та вручення сертифікату.