Як стати масажистом?

Масаж – це корисне задоволення для клієнта і важка фізична праця для масажиста. Розберемо всі найцікавіші аспекти модної та затребуваної професієї. Особливістю є те, що вивчити спеціальність можна протягом нетривалого часу. Головне для масажиста – практика. Вважається, що в сфері здоров’я та краси слід працювати людям з профільною освітою.

Аналіз вакансій показує, що масажисти затребувані переважно в індустрії краси: SPA-салонах, приватних масажних кабінетах, спорткомплексах, туристично-оздоровчих комплексах. Також можлива зайнятість в лікувальних закладах, в обслуговуванні спортивних команд, в санаторіях.

Роботодавці у претендентів на позиції “фельдшер-масажист”, “масажист-естетист” хочуть бачити наявність освіти (медичне переважно, сертифікат – обов’язкова умова), досвіду роботи і знання різних методик. Масажисту неодмінно знадобиться впевнене володіння класичним, антицелюлітний, лімфодренажний, релаксаційним, спортивним масажем. Також для роботи в SPA знадобиться володіння процедурами для банного комплексу (обгортання, пілінг, пінний та зволожуючий масажі, процедури в хаммамі). Знання додаткових технік буде перевагою.

Щоб йти в ногу з тенденціями галузі, масажисту знадобиться освоєння нових практик. І в цьому допоможуть курси, де професіонал може пройти стисле навчання, вивчити нову методику масажу та отримати сертифікат. Підготовка на курсах під керівництвом експертів дозволить поповнити свою базу знань і опанувати актуальними і ефективними техніками масажу. Намагайтеся знайти роботу в елітному салоні краси або хорошій клініці.

Розвитку вашої майстерності немає меж, тому вчіться постійно, вивчаючи будову людського тіла, освоюючи нові техніки масажу. Намагайтеся взяти якомога більше порад і хитрощів від професіоналів у вашій сфері, рівняйтеся на них. Не варто шкодувати грошей на навчання, так як ці інвестиції закладуть хорошу основу для кар’єрного зростання. Вкладання в авторитетну освіту окупляться завдяки високим зарплатам, які зазвичай мають грамотні фахівці.

На приватних курсах значну увагу приділяють естетичному напрямку (наприклад, антицелюлітний масаж, вивчення апаратних методик корекції фігури) і альтернативними методиками (наприклад, масаж тіла “Гуаш”, рисовими мішечками, стоун-масаж). Після закінчення курсів, можна працювати самостійно, рекламуючи і надаючи свої послуги на дому.

Масажисти в цілому затребувані, зазвичай вони легко знаходять роботу в наступних місцях:

 • дитячий і дорослий оздоровчий комплекс;
 • лікарня;
 • салон краси;
 • спа центр;
 • фітнес центр;
 • профілакторій.

Позитивні моменти в роботі масажиста:

 • можливість отримання високого доходу
 • накопичення клієнтської бази з роками
 • простір у виборі характеру роботи – індивідуальне підприємництво або співпраця з роботодавцями (великий простір для розвитку успішного бізнесу);
 • необов’язково мати вузівську освіту, для освоєння професії досить закінчити курси
 • різні види масажу затребувані в усі часи (на даний момент масажисти особливо затребувані, тому що багато хто веде малорухливий спосіб життя)
 • можна працювати за скороченим графіком, до 6 годин на день (багато вільного часу на себе і близьких, для відпочинку та розваг).

Навчайтесь, розвивайтесь та вдосконалюйте свої техніки разом з нами.